Zadzwoń

W drewnie żyjemy dłużej – Zalety domów drewnianych

O tym, że budowanie z drewna ma mnóstwo zalet wiadomo nie od dziś, ale o kwestii zdrowia w kontekście mieszkania w domach z drewna mówi się od niedawna.

Wpływ na środowisko

Drewno jako materiał budowlany jest jedynym komponentem w pełni odnawialnym. Nie dysponujemy drugim takim budulcem.  Surowiec w 100% naturalny, odpowiednio wysuszony służy budowlańcom od tysięcy lat. I na szczęście sam odrasta, odradza się. Ekologicznie służy nam na wszystkich etapach życia, na wielu polach. Wyroby drewniane magazynują węgiel, który pierwotnie drzewa w fazie wzrostu przechwyciły z atmosfery. Problem emisji CO2 w sektorze budowlanym jest dyskutowany od lat. Drewno robi tu „dobrą robotę”. Nie tylko pochłania zanieczyszczenie, ale też jego obróbka nie generuje tak dużego zużycia energii jak produkcja innych materiałów budowlanych. Zostawiamy po nim znacznie mniejszy ślad węglowy.

Drewno na zdrowie!

Ale dlaczego właściwie mieszkanie w domu drewnianym jest takie zdrowe? Drewno wykazuje cechy samoregulacji wilgotności. Ściany budynków budowane z drewna oddychają. Przyczyniają się do przyjaznego mikroklimatu wewnątrz. Teraz okazuje się, że do listy czynników wpływających na nasz dobrostan, funkcjonowanie w dobrej formie do późnych lat czy wręcz długowieczność, możemy też dopisać mieszkanie w domu z drewna. Przebywanie w takich budynkach już kilka godzin dziennie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi oraz ogólnego poziomu stresu. Mieszkańcy Kanady i Skandynawii, gdzie budownictwo drewniane jest najbardziej popularną metodą stawiania domów mówią wręcz o swoich domostwach jako o „recepcie na długowieczność”. Zatem na listę „czynników zdrowia”, zaraz za świeżym powietrzem, codziennym ruchem i zdrowym odżywianiem, wpisujemy mieszkanie w domu z drewna.

Wszystkie modele domów modułowych Simple House możecie porównać i samodzielnie wycenić pod adresem www.konfigurator.simplehouse.pl