Jakie ogrzewanie wybrać w domu modułowym?
Współczesne budownictwo skupia się na znalezieniu energooszczędnych rozwiązań. W tym artykule podpowiemy, jakie ogrzewanie wybrać w domu modułowym, by osiągnąć wysoką efektywność energetyczną i komfort termiczny dla jego mieszkańców.
Budownictwo to brak uniwersalnie idealnych rozwiązań
Rodzaj wybranego systemu grzewczego ma ogromne znacznie dla późniejszej eksploatacji domu modułowego. Z pewnością istnieją instalacje, które z energooszczędnością i ekologią niewiele mają wspólnego i obecnie są zupełnie odradzane, jak chociażby kotły opalane węglem. Decydując się na dom modułowy Simple House możesz wybrać jeden z trzech sposobów ogrzewania: instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej elektryczna, gazowa bądź z pompą ciepła. Dobór najlepszego rozwiązania zależny jest od różnych uwarunkowań, dostępności mediów, a także indywidualne preferencje Klienta.
Pompa ciepła, gaz czy prąd — czym ogrzać dom modułowy?
Ogrzewanie gazowe stanowi obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań — kotły nie zajmują dużo miejsca, a cała instalacja jest bezobsługowa. Aby wybór tego rozwiązania był uzasadniony, nieruchomość musi posiadać przyłącze gazowe. Instalacja c.o i cwu elektryczna to równie powszechne rozwiązanie. Do jej zalet zaliczyć należy brak typowego, dużego i zajmującego miejsce kotła. Rozwiązanie to jest w dużej mierze bezobsługowe i coraz chętniej wybierane w przypadku całorocznych domów modułowych (w Sample House wszystkie budynki, nawet te o niewielkim metrażu są całoroczne).
Wybór pompy ciepła oznacza wydajne i energooszczędne ogrzewanie w miarę eksploatacji budynku. Samo urządzenie nie zajmuje wiele miejsca, jest bezobsługowe i nieawaryjne – do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje jedynie dorocznego przeglądu.
Chętnie doradzimy wybór najkorzystniejszego rozwiązania, przedstawiając wszystkie dostępne w naszej ofercie opcje. Jeśli jesteś zainteresowany budową drewnianego domu modułowego, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Simple House!