Zadzwoń

Dom modułowy – zalety

W ostatnich latach dom modułowy to hasło coraz częściej wpisywane w wyszukiwarce. To wyraz rosnącego zainteresowania tego typu budownictwem w Polsce. Zazwyczaj Klienci, którzy trafiają do Simple House już doskonale wiedzą co się kryje pod nazwą dom modułowy, ale tym, którzy są początkujący w tej tematyce, podsuwamy tu kilka informacji.

Czas budowy

Oczywistym argumentem za wyborem domu budowanego w tej technologii jest czas, czas budowy. Zdecydowanie budownictwo modułowe wygrywa tu z budowaniem domu metodą tradycyjną, a na pewno gospodarczą. Części naszych drewnianych domów szkieletowych powstają w naszym zakładzie produkcyjnym pod Warszawą i stamtąd przewożone są na miejsce budowy – w dowolnym obszarze na terenie Polski. W Simple House czas realizacji całego projektu jest na pewno dłuższy niż stawianie typowego domu modułowego, a to ze względu na naszą filozofię, którą kierujemy się we współpracy z Klientami/tkami. W naszej firmie projekty są personalizowane i oznacza to, że projekty domów Simple House za każdym razem są dostosowywane do indywidualnych potrzeb Inwestorów/ek. Zazwyczaj kilka tygodni zajmuje nam uzgodnienie wspólnej wersji i dopasowanie wszystkich elementów domu do wymagań i wyobrażeń Klienta/ki. To wspólna praca – Klientów/ek i zespołu Simple House. Oznacza to również, że od początku istnienia marki, nie zbudowaliśmy dwóch identycznych budynków.

Nowoczesny wygląd

Dom modułowy to też gwarancja nowoczesności w wyglądzie. Takie budynki, estetyką zazwyczaj nawiązują do dzisiejszych trendów w architekturze. W Simple House dodatkowo mamy gwarancję świetnie zaprojektowanej bryły, która będzie aktualna zarówno dziś jak i w przyszłości. Bo dobry projekt broni się zawsze, właściwe proporcje budynku sprawiają, że jest on osadzony w krajobrazie i nie będzie raził nawet za kilkadziesiąt lat.  

Możliwość budowy przez cały rok

Dzięki stosowanej przez nas technologii prefabrykacji nie straszna nam zima – możemy budować domy przez cały rok. Nie ma u nas tak zwanego martwego okresu między jesienią a wiosną. Zarówno projekty jak i ich realizacje toczą się bez ustanku przez wszystkie miesiące roku.

Przewaga ekologiczna

Przewaga budownictwa modułowego jest też oczywista na polu ekologicznym. W naszym przypadku szczególnie, ponieważ budujemy z drewna, a jest to jedyny odnawialny surowiec. Ilość odpadów budowlanych jest znacznie mniejsza niż w tradycyjnym procesie budowania. Do minimum ograniczyliśmy też zużycie wody – na większości etapów realizacji budowy jest ona nam potrzebna jedynie dla pracowników, w tym do utrzymania w czystości używanych maszyn, sprzętów.

Brak konieczności angażowania Inwestorów

Niebagatelnym argumentem za wyborem domu modułowego jest rola jaką w tym procesie pełni Inwestor/ka. W Simple House ich zaangażowanie jest maksymalnie ograniczone. Oczywiście, jeśli ktoś sobie życzy, może w budowie uczestniczyć nawet codziennie, ale większość naszych Inwestorów/ek chwali sobie komfort ograniczonego zaangażowania w budowę, sprowadzonego do akceptowania poszczególnych jej etapów (osobiście lub mejlowo na podstawie materiału graficznego).

Wyceń nasz dom modułowy – szybko i samodzielnie w naszym nowym konfiguratorze.