Dom modułowy Simple House czyli jaki?
W pierwszym skojarzeniu z domem modułowym przychodzi nam na myśl budownictwo kontenerowe. Szybkie w realizacji nieskomplikowane bryły, gotowe do montażu na placu budowy.
Także w odniesieniu do domów szkieletowych Simple House mówimy o modułowości, jednak w trochę innym wymiarze. Rzeczywiście proces budowy jest krótszy i uproszczony, bo fragmenty domu powstają już na naszej hali produkcyjnej. Prefabrykaty w postaci modułów ścian i konstrukcji dachu przyjeżdżają gotowe na miejsce budowy i tu zaczyna się ich montaż. Szkielet domu stawiamy w kilka do kilkunastu dni. Następnie uzupełniamy go o kolejne elementy wykończenia – okna, drzwi, elewację, potem montaż instalacji i ścian wewnątrz budynku. Na czym kończymy? Na stanie deweloperskim, a nie surowym, jak to bywa standardowo w przypadku budownictwa modułowego. Jednak to opiszemy Wam szerzej w osobnym wpisie na blogu, bo jest to kolejne, często zadawane pytanie od naszych przyszłych Inwestorów.
Choć obecnie bryły domów stawianych w technologii modułowej mogą być zróżnicowane i przybierać złożone formy, to jednak zazwyczaj katalogi producentów dają do wyboru kilka, kilkanaście projektów, z niewielką możliwością wprowadzania zmian przez Klienta. W Simple House podchodzimy do tego inaczej. Nasze powtarzalne projekty architektoniczne traktujemy jako bazę wyjściową i każdorazowo koncepcję domu modułowego dostosowujemy do potrzeb Inwestora, jego specyficznych wymagań i upodobań. To zdecydowanie daleko dalej idące ingerencje niż w przypadku produkcji typowych domów modułowych. W Simple House Klient ma szansę na spersonalizowanie wybranego projektu.
Odnosząc się do dostosowywania się do potrzeb nie sposób w dzisiejszych czasach nie wspomnieć o kontekście nieustających zmian, które dotykają nas w cyklu życia i które znacząco wpływają na nasz sposób funkcjonowania, mieszkania. I tu Simple House wychodzi naprzeciw poprzez modułowość czyli spójny system mniejszych i większych brył. Dzięki naszej technologii prefabrykacji, w stosunkowo łatwy sposób, możemy na dowolnym etapie użytkowania domu wzbogacić go, zmodyfikować o dodatkowy moduł, zwiększając tym samym jego funkcjonalność. Gdy do czteroosobowej rodziny mają dołączyć dziadkowie, by wspólnie zamieszkać, może się zrobić tłoczno. Dostawienie do istniejącego budynku mniejszej „senioratki” rozwiązuje problem. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują zamieszkać razem, ale osobno. Dużo dzielonej wspólnie przestrzeni i komfort prywatnego obszaru gdy tylko najdzie kogoś ochota. Jeden z członków rodziny planuje założyć gabinet weterynaryjny i najchętniej pracowałby w miejscu zamieszkania? Dodatkowy aneks mieszkalny spełni jego oczekiwania, od domu do biura będzie go dzieliło tylko kilka kroków. I chyba dziś szczególnie nie trzeba nikogo przekonywać jakim błogosławieństwem jest osobna przestrzeń przeznaczona do pracy, wydzielona z miejsca zamieszkania. Jeśli jednak za kilka lat gabinet zamieni się w całą klinikę weterynaryjną i przeniesie gdzie indziej, w dobudowanym aneksie Simple House wystarczy na przykład wymienić drzwi wejściowe na garażowe i znaleźć nowe zastosowanie dla modułu w postaci miejsca parkingowego.
Możliwości jest nieskończenie wiele, a nasi Inwestorzy ciągle nas zaskakują. Zmieniają się ich zwyczaje i potrzeby, a wraz z nimi nasze projekty domów szkieletowych Simple House.