Ciepły z natury – domy szkieletowe Simple House
W ostatnich miesiącach właściciele domów jednorodzinnych na potęgę szukają w Internecie informacji na temat docieplania budynków, dodatkowej albo czasem pierwszej warstwy izolacji. Dom szkieletowy Simple House – ciepło ma w naturze.
Simple House od początku kierowało się myślą, że naszym Inwestorom/kom chcemy dawać domy ciepłe, energooszczędne. Na początku mieliśmy trzy standardy energetyczne: Simple, Simple Energy i Simple Passive. Obecnie jednak w ślad za nowelizacją w Europie przepisów określających energooszczędność budynków, domy drewniane Simple House budujemy w dwóch standardach – Simple Energy lub Simple Passive. Podstawowa opcja – Simple – została jako wariant dla domów rekreacji indywidualnej. Tu warto zaznaczyć, że nasze małe domy do 35 m2 zabudowy, modele SIM, które właśnie mają pomniejszoną warstwę izolacji i tak są bardzo ciepłymi budynkami, które łatwo i szybko się nagrzewają.
Ale o co chodzi z różnymi standardami energetycznymi domów drewnianych?
Dom szkieletowy w swojej konstrukcji ścian zewnętrznych ma umieszczoną warstwę izolacji termicznej. W naszym przypadku jest to doskonale spełniająca to zadanie i naturalna, wełna mineralna skalna. Jej grubość zależy od wyboru na jaki zdecyduje się Inwestor/ka – będzie to 30 lub 40 cm.
Czyli właściwie ile czego?
Dla dociekliwych i dla wzrokowców na stronie internetowej Simple House w zakładce technologia mamy zgrabne i łatwe do odczytania graficzne przekroje ścian domów modułowych Simple House: fundamentów, ścian zewnętrznych i dachu, we wszystkich trzech standardach energetycznych.
Natomiast w konfiguratorze Simple House możecie łatwo swój dom porównać w różnych opcjach i sprawdzić która jest dla Was bardziej atrakcyjna. Warto pamiętać, że dom energooszczędny nie może być porównywany jeśli chodzi o koszt inwestycji początkowej z budynkiem budowanym bez izolacji. Może się tak zdarzyć, że w tym drugim przypadku na realizację wydamy mniej. Należy jednak wziąć pod uwagę dłuższą perspektywę użytkowania domu szkieletowego i podsumować całokształt czyli rachunki za ogrzewanie, co w szczególności w dzisiejszych czasach ma fundamentalne, nomen omen, żeby nie odbiegać za daleko od języka budowlanego, znaczenie.