Zadzwoń

Budowanie domów modułowych zimą

Czy w Simple House zimą trwają wakacje? Nie. Pracy mamy bardzo dużo przez cały rok, ale czy realizacje toczą się w zimnych okresach tak samo jak przez resztę roku?

I tak, i nie. Technologia szkieletowa ma tę przewagę, że prace mokre są tu zredukowane do minimum, a więc największy przeciwnik pogodowy w budownictwie jakim jest niska temperatura w dużej mierze nie jest przeszkodą. Jednak są trzy aspekty, na które zima ma u nas wpływ.

Zaczynając od początku czyli od wykopów fundamentowych – przy temperaturach ujemnych grunt twardnieje i wykonanie takiego wykopu staje się niemożliwe. Generalnie prace fundamentowania to newralgiczny etap, do którego realizacji potrzebne są nam przyzwoite warunki atmosferyczne. W okresie zimowym wiązanie betonu jest utrudnione. Przeszkodą będzie temperatura poniżej 10 stopni Celsjusza.

Drugi etap realizacji, w którym występują tak zwane prace mokre to tynkowanie. Tutaj, jeśli temperatura zbliża się do 0 stopni, niestety musimy zaczekać na ocieplenie.

Generalnie, z punktu widzenia technologii, jedynie w dwóch wymienionych powyżej sytuacjach istnieją powody do przerwania procesu budowy domu modułowego. Ponadto zawsze należy wziąć pod uwagę komfort termiczny ekipy budowlanej w pracy.

W Simple House w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Polsce oraz analogicznych świąt na Ukrainie, spora część pracowników ma przerwę urlopową i wielu z nich wyjeżdża na ten okres do swoich rodzin zagranicą. I to jest trzeci aspekt, który ma wpływ na dynamikę prac budowlanych w naszej firmie w okresie zimowym.